Qualcomm, Apple’ın iPhone Telefonlarının Yasaklanmasını İstiyor

335

Qualcomm, Apple’ın iPhone model telefonlarından iPhone 7, iPhone 8 ve iPhone X’in satıştan kaldırılmasını talep ediyor. Bunun için yargı yoluna başvurusunu yaptı. 

Apple ile Qualcomm arasındaki gerginlik şiddetli bir şekilde artıyor. Apple, bundan sonraki ürünlerinde Qualcomm çipsetlerine yer vermeyecekken Qualcomm da Apple’ın şu anki ürünlerini yasaklamak istiyor. Yani iki şirket de birbirine zarar verme hedefi güdüyor.

Qualcomm tarafından yapılan yeni bir atakta, Apple’ın iPhone model son cihazlarından iPhone 7, iPhone 8 ve iPhone X’i satıştan kaldırmayı hedefliyor. Bunun sebebi Apple’ın iPhone 7’den itibaren Qualcomm’a karşı patent ihlallerinin olduğunun öne sürülmesi. Bu patentlerin sayısı toplam 16. Yani üç akıllı telefonda toplam 16 patent ihlali söz konusu ve Qualcomm bu yüzden bu üç telefonun yasaklanmasını talip ediyor.

İkili arasındaki sürtüşme önümüzdeki dönemde de yoğun bir biçimde devam edecek gibi gözüküyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.