Quantic Dream’in Epic’e Özel Oyunlarının Steam İçin Çıkış Tarihi de Belli Oldu

79

Epic ile Steam platformu arasında oyun sanal mağazaları kategorisinde büyük bir rekabet söz konusu. İki firma da birbirine üstünlük kurabilmek için çeşitli hamleler sergilerken özellikle Epic’in son dönemde oldukça agresif bir tutum sergilemesi dikkat çekiyor.

Epic elini çabuk tutarak pek çok oyunun ilk olarak kendi mağazası üzerinden satışa sunulmasını sağlamıştı. Bu bağlamda PC platformuna çıkış yapması beklenen önemli Quantic Dream oyunları Detroit: Become Human, Beyond: Two Souls ve Heavy Rain ilk olarak Epic üzerinden satışa sunulmuştu ve Steam’e gelmemişti. Oyunların Epic platformuna özel olması oyuncuların oynayabilmek adına Epic hesabı açması ve launcher yüklemesini zorunlu kılıyordu. Ancak oyunları mutlaka Steam üzerinden oynamak isteyen oyuncular Steam’e de geliş tarihini beklemeyi seçti. Bu doğrultuda üç oyun da en sonunda Steam platformuna da geliyor.

Gelen bilgiler Detroit: Become Human, Beyond: Two Souls ve Heavy Rain oyunlarının 18 Haziran 2020 tarihinden itibaren Steam platformu üzerinden de erişilebilir olacağını gösteriyor. Nasıl bir satış performansı sergileyecekleri ise şimdiden merak konusu.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.