Radeon RX 6000 Serisi 28 Ekim’de Gelecek

22

Teknoloji şirketlerinden AMD donanım dünyasında grafik kartı kategorisindeki hamlelerine devam ediyor. Ünlü şirket şimdi de RX 6000 serisini sunuyor. RX 6000 grafik kartı serisi ile ilgili resmi duyuru yapıldı. Duyuruya göre lansman Ekim ayında gerçekleştirilecek.

AMD, Ekim ayı içerisinde iki önemli mimarisini ön plana çıkaracak. RX 6000 serisi 28 Ekim 2020 tarihi itibariyle oyunculara ulaşacak. Navi 20 çekirdeklerinin marifetleri görülecek ve büyük olasılıkla RDNA2 mimarisiyle AMD bugüne kadar eksik kaldığı bazı noktaları kapatarak eleştirileri sonlandıracak.

Işın izleme teknolojisi gelecek

RX 6000 serisi ile beraber AMD, rakibi NVDIA’nın sunduğu RTX serisine cevap vermiş olacak. RX serisi ışın izleme teknolojisi ile oyunculara çok daha iyi grafikler sunacak. Aynı zamanda VRS teknolojisi gelecek ve bu teknoloji sayesinde bir sahnede diğer alanlardan daha düşük kare oranı olan alanlar gölgelenecek. Böylece grafik kaynaklarından oyuncunun farketmeyeceği bir biçimde kısılarak çok daha iyi bir performans elde edilebilmesi mümkün olacak.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.