Rahatsız Edici Reklamlar Huawei Telefonlarından Kaldırıldı!

148
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Huawei kullanıcılarına müjde. Rahatsız edici reklamlar şirket tarafından kaldırıldı.

Geçtiğimiz günlerde birçok ülkedeki Huawei kullanıcılarının telefonlarının kilit ekranında reklamlar gösterilmeye başlanmıştı. Sürpriz bir şekilde ortaya çıkan bu reklamlar kullanıcıları hem şok etti hem de haliyle oldukça rahatsız etti. Kullanıcıların bu rahatsızlıklarını dile getirmelerinin sonucunda Çinli dev teknoloji devi Huawei harekete geçti ve reklam gösterimini durdurdu.

Şirket tarafından ise çok geçmeden açıklama geldi. Huawei, kilit ekranında yer alan bu reklamların uygulamalardan veya üçüncü taraf hizmetlerden kaynaklı olduğunu açıkladı. Şirket bu konuyu ise şu sözlerle dile getirdi: “Reklamlar Huawei tarafından başlatılmadı. Kullanıcıların uygulama ayarlarını kontrol etmelerini veya kilit ekranı reklamlarının kaldırılmasıyla ilgili herkese açık talimatları izlemelerini öneriyoruz.”

Ardından ise telefon kilit ekranlarındaki duvar kağıtlarını döndüren şirketin Dergi uygulama hizmetindeki reklamları test ettiği anlaşıldı. Şirket tarafından yapılan son açıklama ise şu şekilde oldu: “Sunucularımızdaki kilit ekranı görüntüleri yanlışlıkla yayınlandı.” “Bunlar kaldırıldı ve artık kilit ekranında görünmemeleri gerekiyor. Cihazlara indirilen görüntüler, işlem araç çubuğu görünene kadar ekranın alt kenarından yukarı kaydırılarak silinebilir, ardından ‘Sil’ düğmesine tıklayın ve ardından onay penceresinde ‘Kaldır’ düğmesine basın. Verdiğimiz rahatsızlık için özür dileriz.”

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
OKU:  Firefox Quantum'dan Hızlı Yükseliş!Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir