Ramazan Bayramı Sırasında Arama Yoğunluğu Çok Artınca Operatörler Çöktü

75

Bugün Ramazan Bayramı’nın ilk günüydü ve özellikle öğlen saatlerinde ülke genelinde telefon trafiği inanılmaz arttı. Bunun sebebi de insanların virüs nedeniyle bayram ziyaretleri yapamadıklarından sevdiklerini telefonlarıyla aramalarıydı.

Bayramı virüs nedeniyle sokağa çıkmadan evinde geçirmek zorunda kalan vatandaşlar, 81 ilin tamamında ilan edilen sokağa çıkma yasağı nedeniyle sevdiklerini uzaktan telefonlarıyla arayıp o şekilde bayramlarını kutladı. Bu durum çok fazla arama meydana gelmesine ve zaman zaman operatörlerde çökme yaşanmasına sebep oldu. Pek çok kişi aramak istediği kişiye o an ulaşamadı. Bu durum zaman zaman devam etti ve şu an hala aramalarda nispeten yoğunluk söz konusu.

Kullanıclıarın pek çoğu da sevdiklerinin bayramlarını internet üzerinden görüntülü konuşmalar ile kutladı. WhatsApp uygulamasında zaman zaman bazı sorunlar meydana gelsede genel olarak daha sorunsuz bir görüşme yapılabilmiş oldu.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.