Rampage Kulaklık Alınır Mı? İşte Yanıtı

175

Çoğu kullanıcı Rampage marka bir kulaklık alıp almamak konusunda kararsız kalıyor. Rampage firması, tıpkı diğer rakipleri gibi oyuncu ekipmanları pazarlayan bir marka. Ancak Rampage marka oyuncu ekipmanları genellikle benzer görünüş ve teknik özelliklerdeki diğer kulaklıklara nazaran çok daha ucuz oluyor. Bu durum kullanıcıların daha fazla şüpheye düşmesine neden oluyor.

Bazı Rampage marka kulaklıklar açıkçası sergiledikleri performansa nazaran çok ucuz oluyorlar. Ancak çoğu konfor ve uzun ömürlülük bakımından sıkıntılı ürünler. Kulaklık almayı düşünen bazı kullanıcılar tercihlerini konfordan yana, bazıları ise ses kalitesinden yana kullanır. Ses kalitesini daha fazla önemseyen kullanıcılar frekans aralığı, sanal surround desteği, bas performansı, müzik, film ve oyunda nasıl performans ortaya koyduğu, ne kadar ses verebildiği gibi kendilerini etkileyecek özelliklere odaklanırken bazı kullanıcılar da bir kulaklığı kafalarında adeta yokmuş gibi hafif hissetmek, uzun saatler kullansada kulaklarının ağrımadığını görmek ister.

Dolayısıyla bu doğrultuda bir tercih yapacaksanız, bazen kulaklığın markası da açıkçası ön plana çıkabiliyor. Örneğin Artics 5 ürününün fiyatında ondan daha iyi ses performansına sahip olan çok fazla kulaklık bulunuyor. Razer Kraken Tournament serisi buna örnek olarak gösterilebilir. Ancak örneğin ikisi arasında konfor bakımından bir kıyas yaptığınız zaman Artics 5 açık ara daha iyi bir konfor ortaya koyuyor. Dolayısıyla kıssadan hisse kullanıcıların kendi ihtiyaçlarının ne olduğuna, ne istediklerine göre bir marka hakkında izlenimde bulunmaları mümkündür. Hem ses kalitesi hem konfor hem de dayanıklılık istendiği zaman ise fiyat skalası çok yüksek seviyelere çıkıyor maalesef ve işte o zaman marka dediğimiz sembollerle karşılaşıyoruz.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.