Razer Gürültü Engelleme Yönü Kuvvetli Olan Yeni Kulaklığını Tanıttı

122

Razer şirketini PC ve konsollar için sunduğu çeşitli oyuncu ekipmanları ile yakından tanıyoruz. Söz konusu kategoride pazarın önde gelen firmalarından biri olan Razer, şimdi de gürültü engelleme özelliği ile ön planda olan yeni kulaklık modelini tanıttı.

Razer Opus isimli yeni kulak üstü kulaklık modelinde 40mm sürücüler kullanılmış olup THX Auido Desteği sunuyor. Bu destek sayesinde daha iyi bir ses deneyimi sunma yönünde hizmet veren Razer Opus, başlıkta da belirttiğimiz üzere özellikle aktif gürültü engelleme fonksiyonu ile ön plana çıkan bir model. Cihazda iki adet mikrofon bulunuyor ve bu mikrofonlar iç ve dış sesleri analiz edip aktif gürültü engelleme fonksiyonu sunuyor. Aslına bakarsanız gürültü engelleme özelliği artık hemen hemen her mikrofonlu kulaklıkta yazılımsal olarak sunulan bir destek ile veriliyor ancak Razer özellikle de melez aktif gürültü engelleme özelliği vurgusu yaptığına göre bu bağlamda diğer kulaklıklara nazaran daha farklı bir deneyim sunacak. Kapakta bulunan tuş ile dış seslerin tamamen kesilebileceğine vurgu yapılması da bu bağlamda önemli.

Dolayısıyla gürültülü bir ortamda dahi Razer Opus ile güzel bir kayıt alabileceksiniz gibi gözüküyor. Mikrofonun ses kayıt kalitesi de bu noktada önem arz ediyor. Razer Opus kulaklığının fiyatının ise 200 Dolar olarak belirlendiğini aktaralım.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.