RedmiBook 16 Sonunda Tanıtıldı! İddialı Geliyor

50

Xiaomi şirketinin alt markası Redmi, bu sefer de RedmiBook 16 dizüstü bilgisayar modeliyle geliyor. Görünen o ki cihaz fiyat skalasında iddialı ürünlerden biri olacak.

Özellikle akıllı telefonlarıyla yakından tanıdığımız Redmi markası bu sefer de dizüstü bilgisayar modeli RedmiBook 16 cihazını satışa sunacak. Tanıtımı gerçekleştirilen bilgisayar Intel Core i5 veya i7 işlemcilerden güç almakta olan iki modele sahip.

Yüzde 90 oranında ekran gövde oranına sahip olmasıyla dikkat çeken RedmiBook 16 , 16.1 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüğünde ekrana sahip. Intel Core i5 ve i7 1065G7 yonga setlerinden güç alacak olan dizüstü bilgisayarın kendi içerisinde bu bağlamda farklı seçeneklerinin bulunduğunu belirtebiliriz.

16 GB RAM ve 512 GB SSD ile birlikte gelecek olan yeni laptop, 2 GB destekli NVIDIA GeForce MX350 grafik kartı ile piyasaya sürülecek olup 65w destekli 46 Whr pili bulunacak. Ses tarafında ise DTS destekli iki adet 2 W ses çıkışı ile gelecek.

Elbette RedmiBook 16’nın hangi fiyattan piyasaya sürüleceği konusu da bir hayli önemli. Bilgisayarı şu an i5 işlemcili ve i7 işlemcili olarak iki farklı versiyon halinde satılmakta. i5 işlemcili versiyon 712 Dolar + Vergiler ile biraz daha ucuz. i7 işlemcili RedmiBook 16’nın fiyatı ise 812 Dolar + vergiler şeklinde.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.