ROSE Online önümüzdeki ay kapanacak

176

ROSE Online severlere kötü bir haberimiz var.  Oyun önümüzdeki Şubat ayı içerisinde erişime kapatılacak. 11 Şubat 2019’dan itibaren artık kepenkleri indirecek.

Oyunun resmi Facebook sayfasından yapılan açıklamada, ROSE Online’ın 11 Şubat 2019 tarihinde kapanacağı belirtildi. Oyun içi satışı yapan mağaza ise şimdiden kapatıldı. Öte yandan premium para birimine sahip olan oyuncular bu avantajlarını WarpPortal içerisinde değerlendirebilecek. Premium transferleri için süreç 1 Mart 2019 tarihine kadar devam edecek.

ROSE Online’ın kapanma kararının ardında yatan sebebin ise oyuncu sayısındaki azlık olduğu düşünülüyor. Oyun son yıllarda gerçekten de büyük bir oyuncu kaybına uğradı. Yapımcıların da biraz ilgisiz kalması üzerine tabiri caizse kaderine terk edilmiş durumdaydı. Aslına bakarsanız ROSE Online’ın yaşı da bir hayli yüksek. 2005 yılında çıkış yapan oyun, Güney Kore pazarında başarı sağlamış ve Avrupa – Amerika’ya açılan kapı da yine Güney Kore başarısı olmuştu. Ancak artık ömrünün sonuna geldi.

OKU:  WhatsApp Grup Yöneticileri Kısıtlama Hakkına KavuşuyorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir