RTX 2080 Super Grafik Kartı Satışa Çıktı

203
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

NVIDIA, grafik kartı kategorisinde ray tracing teknolojili grafik kartlarını satışa çıkarmıştı. Bu grafik kartları RTX ismiyle NVIDIA dünyasındaki yerini aldı. RTX grafik kartları üst segment modellerden oluşuyor. Bunun nedeni ise diğer grafik kartların RTX kaldırabilecek potansiyele şu an için sahip olmaması.

Yeni RTX 2080 Super ise iyinin de iyisi olarak karşımıza çıkıyor. Yüksek FPS arayanlar için oldukça uygun bir grafik kartı olan RTX 2080 Super, tepe model olarak satışa çıkarıldı. 192 doku ünitesi, 3072 Cuda çekirdeği, 64 ROP birimi üzerinde şekil alan GPU 12 nm bantlarıyla gelmekte.

OKU:  Oppo Türkiye pazarındaki yerini alıyor

256 bit bellek veri yolu desteği sunan grafik kartı 496.1 GB/s’lik bellek bant genişliği sunmakta olup kart performans anlamında Titan XP’ye %15 civarında fark atıyor.

RTX 2080 Super kullanmak için 8+6 pinlik güç konnektörüne ihtiyaç duyulmakta. Elbette güçlü dü bir PSU gerekli. Kartın Ray Tracing çekirdeklerinde 46’dan 48’e ufak bir yükseltmeye gidilirken grafik kartının 700 Dolarlık bir fiyata sahip olduğunu belirtelim.

Like
Like Love Haha Wow Sad AngryBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir