RTX 3080 Çökme Sorunu Kullanıcıların Başına Çorap Ördü

29

Grafik kartı dünyasında video oyunu dünyasında yıllarca en güçlü grafik kartlarından biri olarak kalabilecek potansiyeli olan RTX 3080 bazı sorunlarla gündeme geliyor.

RTX 3080 kullanıcıları video oyunlarını oynarken oyundan atma sorunları ile karşı karşıya kaldıklarını rapor ediyor. Sorun rapor eden kullanıcıların durumlu incelendiğinde de bazı oyunlarda masaüstüne atma sorunu yaşandığı gözlemleniyor.

Söz konusu sorun tüm kullanıcılarda meydana gelmese de geniş çaplı büyük bir kitlede bulunuyor ve bu durum derin analizleri zaruri bir hale getiriyor.

İddia edilene göre sorun GPU’nun 2.0 GHz ve üzerinde çalıştığı durumlarda meydana geliyor ve sürücü kanadından da şüphe duyuluyor. Öte yandan özelleştirilmiş tasarım modellerinde sorun rapor edilmemesi ise ayrıca dikkat çekiyor.

Problemin çözümü için şimdilik MSI Afterburner ile undervolt işlemi uygulanabilir veya 50-100 MHz’lik bir underclocku uygulanabilir.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.