RTX Grafik Kartı Olan Kullanıcılar Sohbet Ederken Yapay Zeka İle Desteklenecek

156

NVIDIA tarafında RTX serisi grafik kartlarla birlikte teknolojik anlamda önemli gelişmeler de söz konusu oldu. Şimdi de bunlara RTX Voice ile bir yenisi eklendi. RTX Voice yapay zekası ile artık sesli görüşmeler sırasında gürültü engellenecek. Yapay zeka, sesli sohbetler sırasında oluşabilecek gürültüleri engelleyerek karşınızdaki kişiyle iletişimi en iyi şekilde kurmanızı sağlayacak.

RTX Voice özelliği, isminden de anlaşılabileceği üzere RTX grafik kartlarıyla geçerli olacak. Yani GTX serisinden bir grafik kartınız olduğu taktirde bu yapay zekadan yararlanamayacaksınız gibi gözüküyor. RTX Voice fonksiyonu, RTX serisinden herhangi bir grafik kartınızla popüler sohbet ortamlarından Twitch, Discord, Skype gibi araçları kullanırken sesli görüşmeleriniz sırasında gürültüyü minimize edecek.

Söz konusu özelliği daha çok oyuncuları düşünerek geliştiren NVIDIA, RTX Voice fonksiyonu hususunda GPU’daki tensor çekirdeklerinden güç aldı. Tensor çekirdekleri üstünden yürütülen yapay zeka ile gürültünün engellenebilmesi, RTX grafik karta sahip olmakla mümkün olacak.

Bir kullanıcı RTX grafik kartına ve RTX Voice özelliğine sahip olduğu taktirde fonksiyonu kullanabilmek için görüştüğü kişide bu yetilerin olup olmamasından etkilenmeyebilir.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.