Ryzen 4300U Soğutmadan Yardım Almadan Crysis Çalıştırdı

72

Crysis eski bir oyun olmasına rağmen günümüzde hala güçlü grafiklere sahip oyunlardan biri olarak kabul edilmekte ve pek çok teste tabi tutulmaktadır. Şimdi de Ryzen 4300U ile ilgili bu doğrultuda bazı gelişmeler yaşandı. Gelen bilgilere göre Ryzen 4300U işlemcisi herhangi bir özel soğutma desteği almadan Crysis çalıştırdı. Böylece işlemci önemli bir başarıyı egale etti.

Fritzchens Fritz, donanım merakıları için çeşitli testler gerçekleşitirmekte olup bu kez de AMD Renoir mobil işlemciyi zorlayıp termal olarak başarılı bir girişim gerçekleştirdi. Ryzen 3 4300U mobil işlemcisini pasif soğutma bile olmadan yoğun yüke maruz bıraktı. 2.7 GHz temel, 3.7 GHz destek saat hızına sahip Ryzen 4300U işlemcisi ısının dağılımı için bir IHS bile içermemekte olup testleri bu derece zorlayıcı bir ortamda oldukça başarılı bir şekilde atlatmayı başardı. Bu başarı orjinal ısı barajını 90 dereceye düşürmeye destek olan Renoir Mobile Tuning aracılığıyla elde edildi.

Netice itibariyle Crysis gibi bir oyunu AMD Ryzen 4000 Renoir APU’lar ile soğutma yardımı olmaksızın çalıştırmak taktir edilesi bir başarı olarak dikkat çekti.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.