Sahte Cuphead App Store’u Salladı

375

Sahte bir Cuphead oyunu App Store’a sızdı. Oyunun asıl geliştiricisinin kısa bir süre sonra açıklama yapması üzerine sorun düzeltildi.

Bu yılın en çok konuşulan oyunlarından biri olan Cuphead‘in iOS‘ta sahte bir versiyonu çıktı. Söz konusu sahte oyunun App Store’da yer alması şaşkınlık yarattı.

App Store’da 5 Dolarr’a satılan, dışarıdan bakıldığında ayırt edilemeyen sahte bir Cuphead sayfası göze çarptı. Oyunun sayfadaki ismi Cuphead, geliştiricisi StudioMDHR olarak gösterildi ve bunu ayırt etmek zaten imkansızdı. Fakat destek sayfası StudioMDHR‘in gerçek sayfası  olan studiomdhr.com değildi. Destek sayfası olarak studiomdhrgames.com’du ki bu sayfa sahte bir web sayfasıydı. Öte yandan oyunu satın aldığınızda da bu kez isim olarak StudioMDHR Entertainment Inc. şeklinde yanlış bir isim görmektesiniz.

Studiomdhrgames.com alan adı üzerinde yapılan araştırmalar kapsamında alan adını satın alan kişinin isim ve soy isminin Walter Gregor olduğu, bu kişinin Washington’da yaşadığı ortaya çıktı.

Söz konusu sorun Apple‘a bildirildi ve Apple kısa bir süre sonra duruma el attı. Fakat şirketin böyle büyük bir hata yapması eleştirilere neden olacaktır.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.