Sahte WhatsApp Uygulaması Telefonları Tehdit Ediyor

844

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın maskesini takan bir zararlı yazılım ortaya çıktı. WhatsApp Plus isimli uygulamayı indirenler büyük bir sorunla karşı karşıya.

WhatsApp Plus adlı uygulamanın kişisel verileri çaldığı ve bunları üçüncü taraflarla paylaştığı iddia edilmekte. Bu veriler kişisel fotoğraflara dahi bile uzanıyor. Medya dosyalarına ulaşma amaçları size saçma gelsede iddiaların güçlü bir kaynaktan geldiğini, hatta VirusTotal uygulaması tarafından kötü amaçlı yazılım olarak işaretlendiğini belirtelim.

Kişisel verilere karşı oluşan bu tehlike karşısında yapılması gereken şey ise WhatsApp Plus uygulamasını indirmemek. Şayet programı indirdiyseniz kaldırmanızla hemen kurtulmanız söz konusu olmayabilir.

Resmi sanal mağazaları kullanarak indirme yapın

Akıllı telefonunuza bir uygulama indirirken resmi sanal mağazaları kullanmanızı tavsiye ederiz. Google Play Store, App Store gibi mağazalar daha güvenilir oluyor. Elbette bu mağazalarda da bir yığın uygulama olduğundan hepsinin denetiminin çok iyi yapılması pek söz konusu değil. Yine de herhangi bir internet sitesinden APK dosyası indirmek çok daha tehlikeli bir eylem.

OKU:  Chatwatch ile WhatsApp'ta İstediğiniz Kişiyi Takip Edebileceksiniz


İletişim için: emrebey@teknotechnic.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir