Salgın Dizüstü Bilgisayarlara Olan İlgiyi Artırdı

84

Dizüstü bilgisayar sektörünün eskisine nazaran daha az ilgi gördüğü bilinen bir gerçek. Bunun bir numaralı etkenlerinden biri akıllı telefonların epey gelişmesi ve oyuncu bilgisayarına sahip olmak isteyen birinin genellikle masaüstü bilgisayar tercih etmesi. Ancak koronavirüs salgını, taşınabilir cihazlara olan talebi artırdı ve dizüstü bilgisayar satışlarını artırmaya devam edeceğe benziyor.

Koronavirüs salgınının dizüstü bilgisayar talebini artırmasıyla yılın ilk çeyreğinde dizüstü bilgisayar üretim tesisleri tam kapasitede çalıştı. Çin’de koronavirüs pandemisi durma noktasına geldi ve bu durumun yılın ikinci çeyreğinin dizüstü bilgisayar üretim tesisleri açısından oldukça hareketli geçeceği öngörülüyor. Kısa vadede gelirlerini artıracak olan şirketler diğer üretim faaliyetlerini ise aynı şekilde sürdürecek.

Bugüne kadar ortaya çıkan raporlar dizüstü bilgisayar talebinin yüksek olduğunu ortaya koyarken bunu Digitimes kaynaklı haber de doğrular nitelikte oldu.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.