Samsug Galaxy A80’nin Fiyatı Belli Oldu! İşte Telefonun Özellikleri ve Fiyatı

302

Büyük teknoloji şirketlerinden Samsung’un ülkemizde satışa sunulmasının merakla beklendiği modeli Galaxy A80’nin Türkiye fiyatı dün itibari ile belli oldu. Telefon yüksek fiyatı ile dudak uçuklatan cinsten.

Samsung Galaxy A80’nin fiyatı neredeyse herkeste bir şok etkisi yarattı. Birçok kişi tarafından oldukça yüksek bulunan fiyat ile Samsung Galaxy A80 ülkemizde ne kadar satılır bilinmez. Fakat telefon tasarımı ve özellikleri ile olsun iddialı geliyor.

Samsung Galaxy A80 tam tamına 6.009 TL‘lik bir fiyatla ülkemize giriş yapıyor.Bazılarımızda bu fiyat şok etkisi yaratsa dahi bazılarımızda dolar kurundan dolayı normal karşılanabiliyor. Ama şunu diyebiliriz ki fiyat gerçekten de biraz yüksek. Telefonun özelliklerine bakacak olursak, Samsung Galaxy A80, gücünü 8 çekirdekli Snapdragon 730 işlemcisinden alıyor. 6,7 inç büyüklüğünde Full HD+ Super AMOLED bir ekrana sahip telefonda 8GB RAM ve 128GB depolama alanı bulunuyor. Arka yüzünde f/2.0 diyaframa sahip 48MP ana kamera + f/2.2 diyaframa sahip 8MP ultra geniş açılı kamera + 3D ToF derinlik kamerası yer alıyor. Arka kamera bir mekanizma yardımıyla telefonun ön yüzünde de kullanılabilmekte.

Kutusundan Android 9 Pie işletim sistemi ve Samsung One UI arayüzü ile çıkan Galaxy A80’de 25W hızlı şarj destekli 3700 mAh batarya yer alıyor. Telefonda ayrıca ekrandan parmak izi okuma teknolojisi ve Dolby Atmos ses desteği barınıyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.