Samsung 870 QVO SATA SSD 8 TB Versiyonu Satışa Sunuldu

82

Samsung şirketi yeni bir SSD modelini piyasaya sürdü. Samsung 870 QVO SATA SSD isimli yeni model çıkışını gerçekleştirdi.

870 QVO SATA SSD serisindeki en yüksek kapasiteli yeni model olan 8 TB 870 QVO SATA SSD, Amazon internet alışveriş listesi üzerinden ön siparişe gerdi. Cihaz Amazon üzerinden 900 Dolar fiyat etiketi ile piyasaya sürüldü. Aynı serinin 1 TB kapasiteye sahip sürümü ise 130 Dolar seviyesinden satılmakta.

QLC NAND bellekler çok yüksek hız almak isteyen kullanıcıları tatmin edecek derecede olmasada yüksek kapasiteleri HDD sürücülerden daha yüksek hızda uygun fiyatlara sunarak dikkat çekiyor. Böylece HDD sürücülerinin daha fazla talep görmesinin önüne geçecek gibi gözüküyor. Aktarım hızları ile ilgili olarak ise şu an için bir bilgi bulunmamakta ancak büyük olasılıkla 520 MB/s yazma ve 550 MB/s okuma hızına sahip olacak.

Henüz ön sipariş aşamasında olan yeni 8 TB Samsung SSD’sinin nasıl bir satış performansı sergileyeceğini bekleyip göreceğiz.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.