Samsung, Avrupa Pazarındaki Farkı Açıyor

175

Yayınlanan yeni akıllı telefon satış verileri, Avrupa’da Samsung’un daha iyi bir konuma yükseldiğini gösteriyor. Apple içinse aynısı söylenemez.

Canalys belirli aralıklarla akıllı telefon dünyasına ilişkin verilere yer veriyor. Bu kez de Avrupa akıllı telefon pazarlarındaki büyük teknoloji şirketlerinin durumu göz önüne alındı. Yayınlanan rapora göre Samsung’un önemli oranda bir başarısı söz konusu.

Rapora göre Samsung son dönem dikkate alındığında 18.3 milyon adet ürün satışına sahip olup böylece %40 olan Avrupa pazar payını %40.6’ya çıkarmayı başardı.  Geçen yıl ise bu rakam %33.9’da kalmaktaydı. Böylece Samsung’un geçtiğimiz yıla nazaran önemli oranda başarı sağladığını ifade etmek mümkün. İkinci sırada yer olan Huawei markasında ise bir düşüş söz konusu. Bu düşüşün en önemli sebebi olarak Amerikan hükümetinin uygulamış olduğu ambargo gösterilmekte. Huawei, geçtiğimiz seneye nazaran %22.4 oranında ciddi bir düşüş yaşadı. Şirket bu kez 8.5 milyon adet telefon sattı ve mevcut pazar payı %18.8 şeklinde.

Üçüncü sırada yer alan Apple da Huawei gibi önemli oranda düşüş yaşadı. %17 oranında bir paya sahip olan şirketin bu payı artık %14.1 seviyesine indi. Geçtiğimiz yıl yakaladığı %17 oranındaki pazar payından önemli bir eksilme söz konusu olduğunu söylemek mümkün. Apple toplam satış rakamı ise 6.4 milyon dolaylarında kaldı.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.