Samsung, Avrupa Pazarındaki Farkı Açıyor

126
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
4

Yayınlanan yeni akıllı telefon satış verileri, Avrupa’da Samsung’un daha iyi bir konuma yükseldiğini gösteriyor. Apple içinse aynısı söylenemez.

Canalys belirli aralıklarla akıllı telefon dünyasına ilişkin verilere yer veriyor. Bu kez de Avrupa akıllı telefon pazarlarındaki büyük teknoloji şirketlerinin durumu göz önüne alındı. Yayınlanan rapora göre Samsung’un önemli oranda bir başarısı söz konusu.

Rapora göre Samsung son dönem dikkate alındığında 18.3 milyon adet ürün satışına sahip olup böylece %40 olan Avrupa pazar payını %40.6’ya çıkarmayı başardı.  Geçen yıl ise bu rakam %33.9’da kalmaktaydı. Böylece Samsung’un geçtiğimiz yıla nazaran önemli oranda başarı sağladığını ifade etmek mümkün. İkinci sırada yer olan Huawei markasında ise bir düşüş söz konusu. Bu düşüşün en önemli sebebi olarak Amerikan hükümetinin uygulamış olduğu ambargo gösterilmekte. Huawei, geçtiğimiz seneye nazaran %22.4 oranında ciddi bir düşüş yaşadı. Şirket bu kez 8.5 milyon adet telefon sattı ve mevcut pazar payı %18.8 şeklinde.

OKU:  Samsung Galaxy M40 geliyor!

Üçüncü sırada yer alan Apple da Huawei gibi önemli oranda düşüş yaşadı. %17 oranında bir paya sahip olan şirketin bu payı artık %14.1 seviyesine indi. Geçtiğimiz yıl yakaladığı %17 oranındaki pazar payından önemli bir eksilme söz konusu olduğunu söylemek mümkün. Apple toplam satış rakamı ise 6.4 milyon dolaylarında kaldı.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
4

TAG


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir