Samsung Daha da Hızlı Şarj Olabilen Bir Batarya İstiyor

252
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Telefon kategorisinde en çok satış yapan marka olmayı başaran Samsung, uzun süredir zirveyi elinde tutarken, yenilikçi tarafını elden bırakmayarak bunu devam ettirmek istiyor.

Bilindiği gibi akıllı telefonların enerjisini bataryaları sağlıyor ve bu bataryaları düzenli olarak doldurmak gerekiyor. Günümüzde bataryalar eskisine nazaran çok daha güçlü ve bir telefonu uzun süre boyunca şarj etmeden  kullanmak, büyüyen  ekranlara rağmen mümkün oluyor. Samsung, bununla da yetnimeyerek şimdi yeni bir pil türü üzerinhde çalışıyor.

Grafen bataryalar geliştiren şirket, böylece lityum,iyon pillere bir son vermek istiyor. Buna dair çalışmalara başlayan Samsung, başarılı olması halinde batarya teknolojisinde önemli bir ivme kazanacak.

OKU:  Android Güncellemelerini En Hızlı Yayınlayan Marka Belli Oldu

Samsung’un geliştirmeye çalıştığı grafen bataryalar, yalnızca yarım saatte sıfırdan yüzde yüze tamamen şarj olabilecek.  Ancak grafen pillerin daha yüksek maliyete neden olabileceği ve bu yüzden akıllı telefon fiyatlarında gözle görülür miktarda bir artışın olabileceği de konuşuluyor.

Like
Like Love Haha Wow Sad AngryBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir