Samsung, Exynos 9925 ile Üst Segment İşlemcilere Bir Yenisini Ekleyecek

9

Samsung şirketi Exynos işlemci serisi üzerindeki çalışmalarına devam ediyor. AMD ile işbirliği yapan Samsung bu doğrultuda güçlü grafik özelliklerine sahip yeni bir işlemci geliştiriyor.

Teknoloji şirketlerinden Samsung, yakında Exynos ailesine yeni bir üye ekleyebilir. Exynos 9925 adına sahip olan yeni işlemci özellikle grafik özellikleri bakımından iddialı bir donanım olacağa benziyor.

Henüz teknik özellikleri açıklanmayan Exynos 9925 işlemcisi grafik tarafında daha yüksek performans sunabilmek adına AMD teknolojilerine de dayalı olarak geliştirilen bir donanım olup bu doğrultuda Samsung ve AMD grafik çözümleri bakımından stratejik bir ortaklık ilan etti. Telefon işlemcilerinde RDNA mimarisini kullanabilecek olan Samsung böylece Mali GPU çözümlerinin yerine daha fazla performans sunan grafik hızlandırıcılarından yararlanacak.

Sonuç olarak Samsung Exynos 9925 yonga setini üst segment pazar için hazırlıyor ve grafik işlemleri konusunda oldukça iddialı bir donanım olacak. Ne zaman piyasaya sürüleceği ise şu an için belirsizliğini koruyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.