Samsung Güncelleme Davasından Zaferle Çıkan Taraf Oldu

223

Samsung hakkında tüketici grupları tarafından açılan davanın sonucu belli oldu. Daha fazla güncelleme süresi isteyen kullanıcılar aradıklarını bulamadı. Dava sonuçlandı ve davayı Samsung kazandı.

Günümüzde akıllı telefonların yazılım tarafında önemli dertleri bulunuyor. Örneğin iki yıl önce aldığınız bir telefon çok çabuk bir şekilde eskiyebiliyor çünkü yeni yazılımlar sürekli çıkmaya devam ediyor. İşte bu durumda tüketiciler mağdur oluyor çünkü sürekli telefon değiştirmek durumunda kalabiliyorlar.

Samsung normalde müşterilerine iki yıl güncelleme sözü veriyor. Yani Samsung bir telefon aldığınızda o telefonun yazılım yükseltmelerinin ve güvenlik güncelleştirmelerinin iki yıl boyunca düzenli olarak verilmesi gerekiyor. Fakat bu süreyi az bulan tüketici grubu dört yıla çıkarılması yönünde başvuru yapmış, böylece dava yolu görülmüştü.

OKU:  Logitech, G502'nin Kablosuz Versiyonunu Duyurdu

Davanın sonuçlandığı, Samsung’un galip ayrıldığı öğrenildi. Samsung iki yıllık güncelleme süresinin yeterli olduğunu savunmuştu. Davayı kazanmasıyla beraber bu konuda herhangi bir değişikliğe gitmek zorunda kalmayacak.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir