Samsung, Huawei’ye Google Servisleriyle Gönderme Yaptı

186

Bir teknoloji şirketinin kendi sahip olduğu yetenekleri başka bir markaya karşı övmesine, o yetenekler ile gönderme yapmasına alşıkınız ancak bu kez Samsung, pek çok kullanıcının eleştirebileceği ilginç bir gönderme yöntemine başvurdu.

Huawei’nin yeni, Google servisleri bulunmayan akıllı telefonlarını tanıttığı sırada bir mail  paylaşan Samsung İspanya, Huawei’nin Mate 30 modelini tanıttığı esnada “Güncellemeler, uygulamalar ve Google servisleriyle iyi eğlenceler”  şeklinde bir mesaj paylaştı ve Google uygulamalarının bulunduğu menüye yer verilen bir Galaxy Note 10 görüntüsü de yayınladı. Böylece yeni Samsung telefonlarında Google servislerinin ve güncellemelerin bulunduğunu ancak rakibi Huawei’nin tanıttığı Mate serisinden yeni telefonlarda bu özelliklerin bulunmadığını vurgulamış oldu.

Samsung esasen Güney Kore merkezli bir şirket ve Google uygulamalarını kendisi ortaya çıkarmadı. Dolayısıyla Huawei’nin düştüğü duruma ileride kendisi de düşebilir. Ancak Samsung tarafsız kalmak yerine böyle bir harekette bulunarak tepkilere maruz kaldı.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.