Samsung Yeni Chromebook Modellerinin Tanıtımını Gerçekleştirdi

129

Dizüstü bilgisayarla ülkemizde oldukça pahalandı. Bu durum tabletlere ve akıllı telefonlara eğilimin daha fazla artmasına neden olan etkenlerden biri olarak karşımıza çıktı.

Samsung, dizüstü bilgisayar pazarına şimdi nispeten uygun fiyatlı yeni ürünler kazandırıyor. Bu ürünler Chromebook serisi dahilinde iki yeni ürün olarak karşımıza çıkıyor. Bunlar Chromebook 4 ve Chromebook 4 Plus olup iki cihazın da tanıtımı gerçekleştirildi.

Chrome Book 4 modelinde 11.6 inç büyüklüğünde ekran bulunmakta olup bu ekran HD çözünürlüğe sahip. Öte yandan Chromebook 4 Plus modeliyse 15.6 inç büyüklüğünde ekran kullanmakta olup Full HD çözünürlük destekleniyor. İki ürün de Intel Caleron N4000 işlemciye sahip olup RAM ve depolama alanı hususuna farklı seçenekler sunmakta. 4 GB – 6 GB RAM – 32 GB – 64 GB depolama alanı seçeneklerine sahip olan modeller microSD desteğine ve kulaklık jakına sahip.

Chromebook 4 ve Chromebook 4 Plus Fiyatları

Chromebook 4 modeli 229,99 Dolar fiyat etiketiyle, Chromebook 4 Plus ise 299,99 Dolar fiyat etiketiyle satışa çıkarıldı.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.