SanDisk, 1 TB Boyuta Sahip Devasa MicroSD Kartını Satışa Çıkardı

284

Genellikle MicroSD kartlar akıllı telefonlar için 32 GB , 64 GB, 128 GB gibi depolama alanlarıyla satışa çıkarılıyor. Ancak SanDisk bu hususta tabiri caizse ezber bozdu. Ünlü teknoloji şirketi, tam 1 TB depolama kapasitesi bulunan yeni MicroSD kartını satışa çıkardı.

Bu devasa depolama alanına sahip olan bellek, orta seviye oyuncu bilgisayarlarında yer alan standart HDD aygıtlarıyla rahatlıkla yarışır seviyede. Söz konusu MicroSD kart, Şubat ayı içerisinde SanDisk tarafından duyurulmuş, birkaç ay içerisinde satışa çıkarılacağı da ifade edilmişti. Nitekim öyle de oldu.

Elbette böyle bir teknolojiye sahip olmanın bedeli de bir hayli ağır. Çünkü kart oldukça yüksek bir fiyattan satılmakta. 160 MB/s okuma ve 90 MB/s yazma hızıyla gelen SanDisk UHS-I microSDXC aygıtı 449 Dolar fiyat etiketine sahip. Yani fiyatının tek başına orta seviye akıllı telefonlarla yarışır seviyede olduğunu söyleyebiliriz. Bu da kartın kısa vadede yaygınlaşmasını engelleyebilecek bir husus gibi gözüküyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.