Seagate Hedefi Büyüttü! 50 TB Kapasiteye Ulaşmak İstiyor

142

Donanım kategorisinde ünlü markalardan biri olan Seagate, hedefini büyük tutuyor. Ünlü şirket, hafıza donanımlarıyla alakalı olarak yeni bir hedef belirledi.

Şirket 2026 yılı içerisinde 50 TB kapasiteye ulaşmayı hedeflemekte. Böylece hafıza teknolojileri hususunda büyük bir devrim yaşanmış olacak. Şirketin yol haritasına göre 2020 yılında 20 TB kapasiteli HDD aygıtları piyasaya sürülecek.

HDD teknolojisinin SSD teknolojisine nazaran geride kalacağına inanılsada son zamanlarda HDD teknolojisinde rekorlar kırılıyor olması dikkat çekmekte. Özellikle kurumsal tarafta önemli adımlar atan HDD, önümüzdeki yıldan itibaren 20 TB gibi çok yüksek kapasiteler sunabilecek.

Seagate, her geçen yıl HDD kapasitesini daha da arttırmak ve en nihayetinde 2026 yılında 50 TB kapasiteye ulaşmak istiyor. Bunu başarıp başaramayacağını ise zaman gösterecek.

Öte yandan şirketin 2025 yılında 100 TB kapasiteli HDD üretme arzusu da vardı ancak bu ütopik bir hedefti.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.