Sharp Aquos R5G Telefonu Japonya Dışında da Satışa Sunuldu

46

Japonya merkezli teknoloji markalarından Sharp, Şubat ayı içerisinde yeni Aquos R5G akıllı telefonunu duyurmuş ve anavatanında satışa çıkarmıştı. Telefonun artık Japonya dışına çıkma vakti de geldi.

Aradan geçen ayların ardından Sharp, Aquos R5G modelini Japonya dışında da resmen satışa sundu. Global çapta satışa çıkarılan R5G modeli isminden de anlaşılabileceği üzere 5G desteğine sahip olan bir model.

Farklı bir tasarım yapısı ile gelen telefon, fiziksel tuş seven kullanıcıları günümüzün sanal tuşlarından uzaklaştırmakta. Alt kısımda yer alan buton tıpkı çentik gibi ekranı ufaltmakta ve üst kısmında da çentikli kamera yapısı bulunmakta. Dolayısıyla Sharp Aquos R5G akıllı telefonu şu an gördüğümüz diğer akıllı telefonlardan biraz daha farklı bir tasarımsal fonksiyona sahip ve bu kilit noktası.

R5G Japonya pazarının ardından Tayvan pazarında satışa sunuldu ancak 1.187,00 Dolarlık bir fiyat etiketinin bulunması kullanıcıları düşündürüyor. Snapdragon 865 işlemciden güç alan telefonun ekranı 6.5 inç büyüklüğünde olup 3168×1440 piksel çözünürlük sunuyor ve bunu 120 Hz tazeleme hızıyla yapabiliyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.