Şifresi ve Maili Unutulan Facebook Hesabı Nasıl Kapatılır?

662

Bazen kullanıcılar eski sosyal medya hesaplarının yalnızca eskiden var olduğunu hatırlıyor yani şifre ve mail bilgilerini anımsamıyorlar. Bu gibi durumlarda o hesapların kapatılması arzu edilebiliyor. Peki bir kişi hem mailini hem şifresini unuttuysa hesabı nasıl kapatacak?

Bir kişinin hem mail hem şifresini unutması durumunda o hesap üzerine denetim kurması, eğer telefon numarası verdiyse mümkündür. Ancak telefon numarası gibi diğer bilgilere de sahip değilse usulen kullanabileceği pek bir adım kalmaz. Ancak kapattırmak istediğiniz mail hesabıyla ilgili ilk olarak Facebook’a bir mail göndermeyi deneyin. Mailinizde konuyu samimi bir şekilde anlatın ve hesabın size ait olduğunu ispatlayacak ne kadar bilgi varsa paylaşın. Örneğin hesaba en son hangi ay içerisinde giriş yaptığınızı ve önceki şifrelerden birini hatırlıyorsanız o şifreleri paylaşın.

Facebook hesabını şikayet ederek kapattırma

Bazı kullanıcıların organize bir şekilde profili şikayet edip kapattırabildiğini belirtelim. Yani örneğin çok sayıda arkadaşınızla iletişime geçip onlardan, kapattırmak istediğiniz hesabı aynı gün içerisinde şikayet etmelerini isteyebilirsiniz. Pek çok kullanıcı bu yöntemin işe yaradığını, eski hesabını bu yöntemle kapatabildiğini söylesede pek çoğu da herhangi bir sonuç alamadığını beyan etmekte.
One thought on “Şifresi ve Maili Unutulan Facebook Hesabı Nasıl Kapatılır?

Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.