Skype Yeni Özellikler Kazandı

76

Skype uygulaması ile ilgili güncelleme yayınlandı ve böylece yeni özellikler sunuldu. Video konferansları için giriş yapma veya uygulama indirme zorunluluğunun kaldırılması da kullanıcıları memnun edecek bir gelişme olarak öne çıkıyor.

Son zamanlarda dünyanın başına çoraplar ören koronavirüsü salgını sebebiyle artık akrabalar bile görüşme yapacakları zaman uzaktan görüntülü konuşma ile iletişim kurmayı seçiyor. Bu durum Skype ekibinin de dikkatini çekmişe benziyor. Çünkü artık video konferanslarına katılmak için hesap açma veya yazılımı indirmeye gerek yok. Böylece kullanıcılar tek bir tıklama ile video arama başlatabilecek ve bunu sınırlara takılı kalmadan yapabilecek.

Meet Now seçeneği ile de Skype uygulamasına giriş yapmadan video toplantı organize edebileceksiniz. Microsoft’un Skype ile ilgili yaptığı bu hamlenin Zoom’un son zamanlarda yakaladığı önemli başarıdan kaynaklandığı düşünülüyor. Zoom’un gizlilik yönünde bazı soru işaretlerine sahip olması kullanıcıları konferans yapabilecekleri farklı bir uygulama kullanmaya itmişti.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.