Snapdragon 735 Devri Başlıyor

310

Şu an piyasada bulunan pek çok orta seviye akıllı telefon Snapdragon 636 işlemcisiyle satılıyor. Yakında akıllı telefon pazarını domine edecek yeni bir donanım karşımıza çıkıyor. Bu donanım Snapdragon 735 olup ürün hakkında pek çok yeni gelişme yaşandı.

Qualcomm, çipset kategorisinde son zamanlarda önemli ataklarıyla dikkat çekiyor. Başarılı bir grafiğe sahip olan şirket, yeni Snapdragon 735 ürünüyle de bunu devam ettirecek gibi gözüküyor. Yeni nesil yonga seti Snapdragon 735, 7 nanometre üretim süreciyle karşımıza çıkmakta ve 8 çekirdekli işlemciye Kyro 400 serisi işlik etmekte olup ürün Adreno 620 GPU ile karşımıza çıkacak.

Snapdragon 735, 16 GB’a kadar RAM desteği sunmakta ve 5G için gereken desteği sağlamakta. Aynı zamanda 1 GHz hızında yapay zeka çekirdeği de bulunuyor. İlerleyen süreçte cihaz hakkında yeni bilgilere de ulaşabileceğiz.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.