Snapdragon 855 işlemciye sahip Xiaomi Mi 9 ortaya çıktı!

414

Çinli akıllı telefon üreticilerinden Xiaomi, son zamanlarda 48 Megapiksel arka kameraya sahip yeni Redmi modeliyle gündemde yerini alıyordu. Şirket, bu sefer de başka bir akıllı telefonu ile gündeme yerleşti.  Yapılan bir sızıntı ile birlikte Snapdragon 855 işlemcili gizemli telefon Geekbench‘te ortaya çıktı. Yakın kaynaklardan elde edilen bilgilere göre ise bu telefon büyük ihtimalle Xiaomi Mi 9 olarak karşımıza çıkacak.

Geçtiğimiz zamanlarda yapılan bir sızıntı doğrultusunda, 48 Megapiksel kameraya ve ekrana gömülü parmak izi okuyucusu ile  “Cepheus” kod adında yeni bir Xiaomi telefonu geleceği söylenmekteydi. Yine yapılan bir sızıntıya göre Cepheus kod adlı telefonun Xiaomi Mi 9 olduğu iddia edilmekte. Fakat bu modelin 5G destekli Mi Mix 3 olabileceği de göz önünde bulunduruluyor.

OKU:  A101 Mağazalarından İndirimli Telefon Satın Alma Fırsatı

Elimize ulaşan bilgiler doğrultusunda, Cepheus kod adıyla Geekbench’te ortaya çıkan model 7 nm Snapdragon 855 işlemcisinden güç alacak. Bunun haricinde telefon 6 GB RAM’e sahip olacak ve kutusundan Android Pie işletim sistemi ile çıkacak. 6.4 inç büyüklüğünde Full HD+ AMOLED bir ekranla gelmesi beklenen telefonda 128 GB dahili depolama alanı bulunacak. Arka yüzünde 48 MP + 12 MP çift arka kamera, ön yüzünde ise 24 Megapiksellik bir kamera yer alması da yine beklenen özellikler arasında.

Xiaomi “Cepheus”, Geekbench testinden iyi bir sonuçla ayrılmış. Telefonun performans testinin görüntüsüne aşağıdan ulaşabilirsiniz. Telefon hakkında bilgiler geldikçe sizlere aktarıyor olacağız.

OKU:  Nokia 106 ve Nokia 230 yeni halleriyle tekrar aramızda!

 

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir