Snapdragon 860 Kafa Karıştırmaya Geliyor

52

Qualcomm, yonga setlerine yeni bir ürün daha ekleyecek. Snapdragon 860 çıkacak.

Gelen son bilgiler Qualcomm şirketinin 2021 yılı içerisinde Snapdragon 860 isimli yeni bir yonga seti çıkaracağını gösteriyor. Söz konusu yonga setine dair bilgi Oppo markasının bir toplantısından sızdırılmış olup bu bağlamda Oppo Snapdragon 860 yonga setli bir akıllı telefonun planını yapmış olabilir.

Snapdragon 860 işlemcisinin performans hususunda nasıl bir farklılık sunacağı merak konusu çünkü Snapdragon 865 serisinin biraz altında kalmakta. Bu nedenle performans olarak gelecek yıl piyasaya sürülecek bir Snapdragon 860 ın daha mütevazi kalacak olması ilginç olabilir. Yine de fiyat ve diğer unsurlar bunda kilit rol oynayacak.

Snapdragon 860, önümüzdeki süreçte üst seviye için başlangıç basamağı olabilir. Snapdragon 700 serisi zaten bulunuyorken böyle bir hamle yapılması Snapdragon 860’ın arada bir performans sunacağını göstermekte.

Netice itibariyle bu yıl Snapdragon 865 yonga setini yoğun olarak kullanan Qualcomm önümüzdeki süreçte bu bağlamda strateji değiştiriyor olabilir. Neler yaşanacağını bekleyip görelim.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.