Snapdragon 865 Plus Yonga Seti Duyuruldu

93

Qualcomm, üst segment akıllı telefonlar için yeni bir işlemci daha duyurdu. Snapdragon 865 Plus isimli yeni yonga seti nihayet duyuruldu ve hangi akıllı telefonlarla geleceğine ilişkin de bazı bilgilere ulaşıldı.

Yeni Snapdragon 865 Plus yonga seti Kyro 585 ana çekirdeği ile Snapdragon 865’e nazaran yüzde 10 civarında bir performans artışı sunuyor. Aynı zamanda GPU tarafında da Adreno 650 GPU’da geçerli olmak üzere daha fazla performans artışı sunuyor. Böylece kullanıcılar hem işlemci gücü hem de grafik işlemleri bakımından farkı hissedebilecekler.

Snapdragon 865 Plus bulunan akıllı telefonlar Blutooth 5.2 , WiFi 6E, LE ses özellikleri destekleyecek. Snapdragon 865 Plus ile gelecek olan telefonlardan birkaçı da belli oldu. Buna göre Lenovo Legion ve ASUS ROG Phone 3 akıllı telefonları Snapdragon 865 Plus işlemcisiyle piyasaya sürülecek. Qualcomm şu an için sadece bu iki akıllı telefonları onaylamış olup ilerleyen süreçte daha fazla telefonun varlığı resmi olarak onaylanacaktır.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.