Sony Xperia Ace Duyuruldu! İşte Telefonun Özellikleri ve Fiyatı!

186

Japon teknoloji devlerinden Sony, yeni Xperia Ace modelinin tanıtımını gerçekleştirdi.

Bir zamanlar mobil dünyasında en çok aranan isimlerden olan Sony, günümüzde popülerliği iyice düşmeye başladı. Türkiye’de de faaliyetini durduran şirket, yeni bir model ile karşımıza çıktı. Xperia XZ 4 Compact’ın kullanıcılar ile buluşması beklenirken Sony, onun karşılığı olan Xperia Ace modeli ile karşımıza çıktı. Gelin birlikte telefonun özelliklerine ve fiyatına bakalım.

Sony Xperia Ace, gücünü 17 nm fabrikasyon süreci ile üretilen sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 630 işlemcisinden alıyor. 5 inç büyüklüğünde Full HD+ bir ekrana sahip modelde 4GB RAM ve 64GB depolama alanı bulunuyor. Bu depolama alanı microSD kart desteği ile genişletilebiliyor. Telefonun arka yüzünde 12MP LED flaşlı kamera yer alırken ön yüzünde ise 8 Megapiksel çözünürlüğünde kamera yer almakta. Ayrıca telefonun ön yüzünde çift hoparlör bulunuyor. Telefonun sağ tarafında yer alan güç tuşu ise klasik olarak parmak izi okuycusunu barındırıyor.

Kutusundan Android Pie işletim sistemi ile çıkan Xperia Ace modelinde 2700 mAh batarya mevcut. Suya ve toza karşı da dayanıklı olan telefon, 1 Haziran tarihinden itibaren Japonya’daki raflarda yerini alacak. Telefonun fiyatı ise 444 dolar olarak belirlendi.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.