Sony’nin Yeni Telefonları Da Kaba Bir Tasarıma Sahip Olacak

313

Sony Xperia serisinde alıştığımız tasarım devam ediyor. Her ne kadar şirketin artık çerçevesiz, sivri uçlara sahip olmayan bir telefon tasarımı benimseyeceği iddia edilsede ortaya çıkan yeni görseller bunun aksini gösteriyor.

Evan Blass resmi Twitter hesabı üzerinde paylaşılan yeni görseller Sony’nin Xperia serisinde nasıl bir yol izleyeceğini ortaya koydu. Merakla beklenen görseller, pek çok kullanıcı için hayal kırıklığı yarattı.

Atılan tweet şu şekilde:

Paşlaşımda da görüldüğü üzere Xperia XA2, XA2 Ultra ve Xperia L2 akıllı telefonların tasarımları paylaşılmış.

Görüntülerden yola çıkarsak cihazın tasarım olarak yine aynı dengeyi koruduğunu söyleyebiliriz.

Sony’nin Xperia cihazlarındaki bu tasarım modeli uzun süredir devam ediyor. Fakat kullanıcıların istediği şey tam olarak bu değil.

Telefon kullanıcıları genellikle zarif tasarıma sahip, kenarları sivri olmayan ve ekran kasa oranı ele alındığında ekran oranı olabildiğince yüksek telefonlardan hoşlanıyorlar. Oysa Xperia serisindeki telefonlara baktığımızda bu cihazlar hem kaba, hem sivri diktörtgen çerçeveli hem de ekran kasa oranları konusunda kötü bir  durumda. Bu durum cihazın hem kullanımını hem de taşınmasını zorlaştırmakta.

Evan Blass’ın yayımladığı tweet bu gibi sebeplerden pek çok tepkiye neden oldu ve bu tepkiler bir süre daha devam edebilir. Sony, kullanıcıların isteklerini dikkate almazsa mobil alanda etkinliğini daha çok yitirebilir.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.