Spectrum Monitörünün Duyurusu Gerçekleştirildi

25

Monitör teknolojisinin son dönemde olumlu yönde önemli bir ivme kazandığını biliyoruz ve monitör üreticileri son zamanlarda çalışmalarını yeni nesil konsollara hitap edecek şekilde şekillendirmeye başladı. İşte yeni Spectrum isimli monitör bu doğrultuda gelecek.

Son gelişmeler Spectrum monitörünün oyunculara özel olarak geleceğini ve HDMI 2.1 destekleyeceğini ortaya koyuyor. Böylece Spectrum, HDMI 2.1 desteğine sahip olan ilk oyuncu monitörü olacak.

Yeni nesil PlayStation ve XBOX oyun konsollarının donanımsal açıdan çok gelişmiş olacağı konuşulurken buna yaraşacak derecede büyük ekranlı monitörlerin kullanılması daha bir önem arz etmeye başladı. Spectrum, bu doğrultuda gerek bağlantı desteği gerek ekran özellikleri ile tercihlere göre kullanılabilecek bir model olarak ön plana geliyor. Nano IPS panel teknolojisi kullanan monitörün 27 inç büyüklüğünde ekranı bulunuyor. 100W USB-C geçiş desteği sunmakta olup monitör tercihe göre 4K 3840 x 2160 p ve 2560 x 1440p çözünürlük desteklliyor yani 2K olarak da satın alıp oynamak mümkün oluyor. Böylece 2K kullanacak olanlar 4K destekleyen br modele fazladan para vermek durumunda kalmıyor.

Monitör Hertz bakımından farklı yapılandırmalara sahip. Örneğin 144 Hertz 2560 x 1440p çözünürlük bulunan modeli 389 Dolar fiyat etiketine, 240 Hertz 2560 x 1440p çözünürlük bulunan modeli 529 Dolar fiyat etiketine ve 144 Hertz 3840 x 2160 p çözünürlük bulunan modeli 629 Dolar fiyat etiketine sahip. Böylece ürünün kendi içerisinde çözünürlük ve Hertz desteğine göre fiyat açısından ayrıldığını söyleyebiliriz.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.