Spotify Yeni Şarkı Sözleri Fonksiyonunu Deniyor

37

Popüler dijital müzik platformlardan Spotify yeni bir özelliği test etmeye başladı. Spotify üzerinde gerçek zamanlı şarkı sözleri fonksiyonu test edildiği duyuruldu.
Apple Music cephesince kısa süre önce duyurulan özelliği takip eden bu yenilik şarkı sözlerinin müzikle uyumlu bir şekilde akmasına yardımcı olmakta.

Yeni özellik Musixmatch tarafından desteklenmekte olup Spotify cephesinden yapılan açıklamada özelliğin şu an bazı ülkelerde test edilmekte olduğu ifade edildi ancak hangi ülkeler olduğuna ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.

Şarkı sözleri oynatma kontrollerinin altında çıkmakta ve her dize müzikle uyumlu olarak görünmekte. Bu durum kullanıcıların müzik dinlerken eşlik etmelerini sağlamakta. Bu özellik aslına bakarsanız bundan seneler önce masaüstü sürümde desteklenmekteydi fakat bir süre sonra kaldırılmıştı.Özelliğin ne zaman aktif olacağı şu an için belli değil.

OKU:  Spotify Hesabını Kalıcı Olarak Kapatma İşlemiBir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.