Steam ekibi Metro Exodus konusunda verilen sözün tutulmasını bekliyor

292

Metro Exodus oyununun çıkmasına artık epey az bir zaman kaldı. Oyun hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde adeta transfer oldu. Uzun bir süredir Steam platformunda satışı yapılan Metro Exodus, daha sonrasında sürpriz bir şekilde Epic Games’e transfer oldu.

Epic aslına bakarsanız oldukça yeni ve Steam ile taze bir rekabet içerisinde olan bir mağaza. Ancak şu ana kadra oldukça iddialı hamleler ortaya koyduğunu söylemek mümkün. Steam’e vurduğu son büyük darbe de Metro Exodus oldu. Metro Exodus uzun bir süredir Steam platformunda ön sipariş aşamasında satılırken bir anda Epic’in cazip teklifiyle Epic’e geçiş yaptı.

Steam ekibi konu ile ilgili bir bildiride bulundu. Bildiri oyunun resmi Steam sayfası üzerinden yayınlandı. Bildiride yayıncı firmanın aniden taraf değişikliğinde bulunduğu ve kendilerini zor durumda bıraktığı belirtildi. Aynı zamanda kendilerine bir sözün vreildiği de duyurdu. Bu söze göre oyunu daha önceden Steam üzerinden ön sipariş eden oyuncular, oyun çıktıktan sonra da tüm güncellemeleri ve DLC içeriklerini Steam üzerinden alabilme fırsatına sahip olacak.

OKU:  Paradox Interactive oyunlarında büyük indirim

Oyunu Steam üzerinden ön sipariş edenler, lansmandan itibaren oynamaya başlayabilecek. Görünen o ki Steam’de ön sipariş yapan kullanıcıların bir kaybı olmayacak hatta avantajlı sayılabilirler fakat Steam’in beklediği söz tutulmazsa o halde ortalık bir anda karışabilir. Neler olacağını bekleyip görelim.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir