Steam indirimlerde edinebileceğiniz birbirinden güzel nostaljik oyunlar

301
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Efsane Cuma indirimleri ülkemizde çok büyük bir ilgi gördü. Bu indirim dönemine Steam de katıldı. Steam’de pek çok oyun epey uygun fiyatlara indi. Bu indirimler sayesinde pek çok oyuncu, yıl sonu indirimlerini beklemeden Steam’e koştu.

Steam’de özellikle bazı nostaljik uygun fiyatlı oyunlar dikkatimizi çekti. Bu oyunlar bize göre efsanevi nitelikte ve sizin de ilginizi çekeceğini umuyorum. Eğer zaten eski bir oyuncuysanız bu sayacağımız oyunları muhakkak duymuşsunuzdur:

Age of Empires 2 HD

Bu oyun şu an Steam’de %80 indirimle satılıyor ve özellikle strateji oyunlarını sevenlerin muhakkak oynamaları gereken bir oyun. Çıkışının üzerinden çok uzun geçmiş olmasına rağmen hala geçerliliğini koruyan, başından saatlerce kalkamayacağınız tarzda bir oyun. Steam’de kısa süreliğine yalnızca 6.20 TL. HD sürümde 500 popülasyon ve grafik paketi gibi ek ufak düzenlemeler bulunuyor.

Mafia

Mafia serisinin ilk oyunu olan Mafia 1, Steam üzerinde %30 indirim aldı ve 22.78 TL’den satılıyor. Açık dünya tarzındaki üç boyutlu video oyunları arasında özellikle nostaljik havasıyla tercih edebileceğiniz yapımlar arasında. Ancak 22 TL’lik fiyat indirime rağmen biraz fazla gibi. Bu yüzden Steam’den daha uygun fiyata satan platformlar bulabileceğinizi düşünüyorum. Mutlaka oynamanız gereken oyunlar arasında.

OKU:  Huawei P9 telefonları için Android Oreo güncellemesi dağıtılmaya başlandı

Counter Strike

Bu oyunun üzerine çok konuşmaya bile gerek yok. Oyunlarla arası olan olmayan herkes muhakkak duymuştur. Kesinlikle oynanması gereken serilerden biri ve şu an Steam’de sudan ucuz fiyatlardan satılıyor. Bazı yerlerde suyun 2 TL’den satılmaya başladığını düşünürsek 2000 yılında çıkan Counter Strike şu an Steam’de gerçekten de sudan ucuz!

Half Life

Tıpkı Counter Strike gibi büyük bir indirim alan Half Life serisinin ilk oyunu şu an Steam’de yalnızca 3.70 TL’den satılıyor.

Mount Blade

Serinin ilk oyunu Mount Blade, yalnızca 5.99 TL’den satılıyor. Ancak biz Warband sürümünü satın almanızı öneririz. O da şu an Steam’de indirimde ve fiyatı 11 TL civarlarında.

Prince of Persia

Bu nostaljik oyun şu an Steam’de 11.89 TL’den satın alınabiliyor ve kesinlikle denemeye değer.

The Witcher

Serinin ilk oyunu olan The Witcher, son oyun Witcher 3’e göre son derece farklı oynanış sistemine ve grafiklere sahip. Çok daha düşük bütçe ile geliştirilen bu nostaljik oyun, içerdiği harika hikaye ve bezenmiş detaylar sayesinde The Witcher serisine başlamak isteyenlerin yola çıkması gereken ilk durak.

GTA III

OKU:  WhatsApp 31 Aralık'tan İtibaren Eski Bazı Telefonları Desteklemeyecek

GTA 3, üç boyutlu ilk GTA oyunudur ve bundan çok çok uzun yıllar önce piyasaya çıkmıştır. Her ne kadar oyun içerisinde motosiklet bulunmasada ve pek çok mantık hatasını barındırsada döneminin efsanevi oyunlarındandı ve oyun döneme göre o kadar iyi doldurulmuştu ki pek çok oyuncu oyunu bitirmesine rağmen motor olmadığını farketmemişti bile. Şu an Steam’de 6.30 TL’den satılmaktadır.

Hitman 

Her ne kadar yeni oyuncular serinin ilk oyununu 2016 yılında çıkan Hitman sansalarda eski oyuncular çok iyi bilir ki Hitman serisinin ilk oyunu, gözlerimizi bozacak derecede bulanık grafiklere sahip olan ancak bir o kadar da saatlerce başından kalkılamayacak kadar eğlenceli olan Hitman: Codename 47’dir. Bu oyun 2000 yılında çıkmıştır ve şu an piyasada olan pek çok oyundan daha iyi düşünülüp ayrıntılarla bezenmiş bir oyundur.

Tomb Raider

Lara Croft’un hayatımına girmesi 20 yılı dahi aşıyor. Serinin ilk üç boyutlu oyunu bundan uzun yıllar önce çıkış yaptı ve günümüzde yeni oyunları piyasaya sürülmeye devam ediyor.

Derlememize dahil etmek istediğiniz, unuttuğumu düşündüğünüz, büyük indirime giren herhangi nostaljik efsanevi bir oyun var ise lütfen yorum kısmından belirtin.

Like
Like Love Haha Wow Sad AngryBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir