Steam toplam oyun sayısı ile rekor kırdı

124

Özellikle PC platformunda oyuncuların gözdesi olan Steam mağazası, binlerce oyuna sahip. Steam üzerinde şu an en iyi geliştiriciler de, yeni katılmaya çalışanlar ve hatta tek kişilik acemi geliştiriciler de yer alıyor. Bu da çok büyük bir pazarın oluşması anlamına geliyor.

Cinsel içerikli oyunların da Steam’de belli koşullar içerisinde yasal hale getirilmesiyle birlikte oyun sayısında ciddi bir artış yaşandı ve Steam yeni bir rekor kırdı. Steam üzerinde şu an 30 bini aşkın oyunun yer aldığı bilgisine ulaştık.

Steam kütüphanesinde yalnızca bir yılda çok yoğun bir artış söz konusu oldu. 2017 yılında 6.700, 2018 yılında ise 9.300 oyun yayınlandı. DLC sayısı da hiç yabana atılacak tarzda değil. Çünkü platform içerisinde 21 bin kadar DLC paketi bulunmakta.

OKU:  Day of Infamy Bir Kez Daha İndirimde

DLC, oyunlar için sonradan sunulan ek içerik paketleri anlamına geliyor ve genellikle ücretli olarak sunuluyorlar. Yani oyun sahipleri için yeni bir para kazanma sanatı denilebilir. DLC sayısının bu kadar yüksek olması da ilerleyen süre göz önüne alındığında biraz ürkütücü.


TAG


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir