Steam’in eski geliştiricisinden Epic Games uygulamasına övgü

209

Bilgisayar platformundaki oyuncular genellikle Steam hesabına sahip ancak son zamanlarda Epic Store uygulamasının büyük bir atağa kalktığı su götürmez bir gerçek.

Epic Games’in hamlelerinden etkilenenler arasında yalnızca mutfak tarafında olmayan oyuncular yok. Aynı zamanda Steam uygulamasının geliştiricilerinden biri olan Richard Geldreich te Epic Games’i övdü. Altchrar kaynaklı habere göre; Richard Geldreich, Epic Games’in Steam’e karşı sürdürdüğü rekabete destek verdiğini ifade ederek oyun endüstirisini Valve & Steam’den kurtardıklarını ifade etti.

Öte yandan Steam’in oyun gelirlerinden %30 gibi oldukça yüksek bir pay almasından da yakınılırken Epic Store’a yönelik övgülerin böyle bir isimden gelmesi dikkat çekti.

Epic Games iki haftada bir ücretsiz oyun hediye etmekte. Böylece bir kullanıcı Epic launcher sahibi olduğunda cebinden tek kuruş çıkmadan ayda iki oyun
oynama fırsatına sahip. Aynı zamanda bu oyunlar kullanıcıya ömür boyu ücretsiz olarak sunuluyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.