Steelseries Apex Pro İnceleme

796

Apex Pro, Steelseries tarafından piyasaya sürülen bir mekanik klavye olup oyuncular için özel olarak üretildi. Oyuncu ekipmanları konusunda son
zamanlarda özellikle e-spor dünyasının gelişim göstermesiyle beraber oyunlarda saliseler bile önemli hale geldi. Bu hususta donanımların sahip olduğu özellikler oldukça önemli.

Apex Pro’da bulunan OmniPoint anahtarlar ile çok düşük tepki süresi mümkün oluyor. Böylece klavye, ortalama klavyelere nazaran daha düşük gecikme süresine sahip olup daha hızlı tepkime gösteriyor. OmniPoint anahtar teknolojisi manyetik etkiden faydalanmakta olup metal yayın içerisinde yukarı aşağı hareket eden mıknatısın bu hareket sonucu elektriksel alan üretmesiyle ortaya çıkıyor. Sonuç ise 0.7 ms’ye kadar düşürülen tepki süresi.

Cihazda alüminyum gövde ve plastik taban kullanılmış. Tuşların 100 milyon basım ömrü bulunmakta. Klavyenin ağırlığı ise 970 gram olup bu durum malzeme yapısından kaynaklanıyor. Klavyede USB yuvası bulunuyor ve bu yuva Escape tuşunun altında yer alıyor. USB yuvasının karanlık bir ortamda rahat görebilmeniz için beyaz ışıkla aydınlatılması oldukça hoş olmuş.

Klavye ülkemizde maalesef İngilizce dilde satılmakta. Bu durum yazılım tarafında Türkçe haline getirdiğiniz zaman da nokta, virgül gibi tuşların ç, ş harfleri olarak kullanılmasına neden oluyor.

Klavyede RGB aydınlatma desteği bulunmakta olup bu aydınlatmaları uygulaması aracılığıyla zevkinize göre ayarlayabilmeniz söz konusu. Ancak ileri seviye özelleştirme için Steelseries Engine 3’e ihtiyaç duyulduğunu belirtelim. SE 3 içerisinde OLED ayarı, seyahat mesafesi, tuş ve makro ayarları yapabilmeniz söz konusu.

Klavye kutu içeriğinde bilek desteği bulunuyor. Bu bilek desteğini mıknatısla klavyenize bağlayabiliyorsunuz ve uzun süre rahat bir kullanım gerçekleştirebiliyorsunuz.

Genel itibariyle OmniPoint anahtarlar ile oldukça önemli bir artı kazanan klavye, çok düşük tepki süresi arayanlar için son derece ideal gözüküyor. Aynı zamanda pek çok unsurun ince düşünülerek ortaya konulması ürünü satın alınabilecek cihazlar arasına yerleştirmemizi sağlıyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.