Şüpheli Arama GoodBye Sesi  0 212 907 00 55 Numarasına Dikkat!

176

Günümüzde telefonlar kullanıcıların en önemli iletişim aracı haline gelmiş durumda. Bir kişi bir başka kişiyle iletişim kurmak istediği zaman telefon numarasına ihtiyaç duyabiliyor ancak bazen telefon numarası kişiyle düzgünce iletişime geçmek için değil onu dolandırmak için alınabiliyor.

Günümüzde özellikle de pek çok yerde cep telefonu kaydınız varsa yabancı numaralardan mesaj ve aramalar almanız oldukça olasıdır. Listeler içerisinde numaranız çoktan başkalarının eline geçmiştir. Buna örneğin ücretsiz olarak kullandığınız bir uygulama veya ücretsiz aboneliğiniz neden olabilir. Veya sizi kaydetmiş olan bir kişinin bir uygulamaya rehber izni vermesiyle mümkün olabilir. Böyle durumlarda 0 212 907 00 55 gibi tehlike arz eden numaralardan da çağrı almanız olasıdır.

OKU:  Dead By Daylight, Nintendo Switch'te de Kendisini Gösteriyor

Eğer 0 212 907 00 55 telefon numarasından çağrı aldıysanız ilk önerimiz açmamanız. Açarsanız da geri aramamanızı öneriyoruz. Bahsettiğimiz numarayla arandığınızda robotik bir ses GoodBye diyor ve telefonu kapatıyor. Büyük ihtimalle sizin de o numarayı aramanız isteniyor. Aradığınızda da tuzağa düşme ihtimaliniz var. Yapılacak en doğru şey numarayı şikayet edip engellemek. Numara son derece şüpheli gözüküyor ve dolandırıcılık kokusu yayıyor.

Bu tarz hadiseler maalesef son zamanlarda çok fazla meydana geliyor. Kullanıcı mümkün olduğunca telefonunu paylaşmamalı, özellikle de ücretsiz abonelik sistemleriyle abone olduğunuz platformlarda size koşulan şartları iyice bir gözden geçirmenizi tavsiye ederiz. Hoş bu şartlar sürekli olarak güncellenebilir ve takip etmek de sizin sorumluluğunuzda olur. Bu nedenle esas tavsiyemiz numarayı olabildğince gizli tutup paylaşmamanızdır.

OKU:  Hitman Sniper Play Store'da Ücretsiz OlduBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir