Switch’in Lite Sürümü Geliyor! Daha Uygun Fiyatlı Olacak

164

Nintendo Switch konsolu sahip olduğu fonksiyonlar bakımından kullanıcılar için bir hayli kolaylık sağlıyor ancak fiyatının biraz pahalı olduğu da biliniyor. İşte Switch Lite, eski konsolun kırpılmış versiyonu olarak karşımıza çıkacak. Dolayısıyla fiyat bazında daha uygun olacak.

Switch sürümü bilindiği gibi el konsolu görevi görmesinin  yanında tıpkı PlayStation ve XBOX gibi televizyon, monitör ekranıyla da kullanılabiliyordu. Ancak lite sürümü sadece el konsolu olarak  karşımıza çıkacak.

Lite sürümünün fiyatı normal sürüme nazaran 100 Dolar civarında daha uygun olacak. Ekran  konusunda bazı değişikliklerin yapıldığını da belirtelim. Örneğin ekran boyutu 6.2 inçten 5.5 inçe düşürülmüş ve bazı tasarımsal dokunuşlar yapılmış.

Switch Lite sürümünün ilginç bir şekilde normal sürüme nazaran daha uzun süre şarj dolumu yapmadan oyun oynatabildiğini de belirtelim. Örneğin The Legend of Zelda: Breath of the Wild , Switch ile 3 saat oynanabilirken Lite sürümde 4 saat kadar oynanabiliyor.

Switch Lite ne zaman çıkacak?

Switch Lite sürümünün çıkış tarihi de belli oldu. Yeni el konsolu 20 Eylül 2019’da piyasaya sürülecek.

 
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.