Team, Sıvı Soğutmalı İlk SSD Donanımını Geliştirdi

159
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Donanım dünyasında gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Team Group tarafından yeni bir işe imza atıldı. Dünyanın ilk sıvı soğutmaya sahip SSD aygıtı geliştirildi.

Veri depolama hususunda uzun süredir kullanılan, HDD’lere oranla daha hızlı ve kullanışlı olmaları sayesinde bir adım önde olan ve geleceğin önemli donanımlarından biri olarak gösterilen SSD’ler her geçen gün daha da geliştirilmeye devam ediyor. Bu kez de sıvı soğutma sistemine sahip bir SSD aygıtı üretildi. Böyle bir gereksinim duyulmasının nedeni ise donanımın aşırı ısınma sorunları ile karşı karşıya kalabildiğinin düşünülmesi ve elbette inovasyon düşüncesi.

OKU:  iPhone X Karaborsaya Düştü! Karaborsa Fiyatı Belli Oldu

Aslına bakarsanız SSD aygıtlarının aşırı ısınması daha çok ömrünün tüketmesine neden olduğu için önemli. Elbette bir miktar performans düşüklüğü de görülebilir. Ancak sıvı soğutma eklenecek kadar büyük gereksinimler bu zamana kadar pek duyulmamıştı.

Yeni sıvı soğutmalı SSD aygıtının ismi T-Force Cardea Liquid M.2 PCIe Gaming SSD olup daha fiyatı belli değil. Toplam üç farklı sürümü bulunuyor. Depolama alanı hususunda 256 GB , 512 GB ve 1 TB seçenekleriyle piyasaya sürülecek.

 

Like
Like Love Haha Wow Sad AngryBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir