TeamViewer Cephesinden Hack İtirafı Geldi

140
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Alanında en popüler uygulamalardan biri olan TeamViewer, zaman zaman siber saldırıların hedefi oldu. Uygulamanın geliştiricisi, hack hususlarıyla ilgili dikkat çekici bir itirafta bulundu.

Yapılan açıklamaya göre TeamViewer bundan üç yıl kadar önce 2016 tarihinde siber saldırıya uğradı. Söz konusu siber saldırı 2016 yılının sonbahar aylarında meydana geldiği ifade edilirken, bu siber saldırının kurbanı olduğunu da itirafı eden şirket, tüm bunlara rağmen siber saldırı hususunda bir açıklama yapmamıştı.

Söz konusu saldırıyla ilgili olarak henüz yeni derinlemesine açıklamada bulunan şirket, saldırı nedeniyle herhangi bir zarara uğramadıklarını, saldırının çabuk tespit edilip hemen müdahale edildiğini açıkladı. Ancak bu durum akıllara ”Saldırıya hemen müdahale edilebildiyse ve hiçbir zarar söz konusu olmadıysa neden hemen duyurulmadı?” sorusunu getirdi.

OKU:  Xiaomi Mi Max 3 Türkiye'de satışa sunuldu

Sisteme yerleştirilen arka kapılara karşı önlem alındığı ve tamamen temizlendiği de ifade edilirken bilgisayar korsanlarının bir veri çalamadıklarının altı çizildi.

Like
Like Love Haha Wow Sad AngryBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir