Telefon Satışlarında Covid-19 Salgını Nedeniyle Düşüş Gözlemleniyor

78

Akıllı telefon pazarı günümüzde giriş , orta ve üst segment olarak ayrılmakta olup çok sayıda akıllı telefon satışının gerçekleştirildiğini biliyoruz. Ancak şu sıralar Covid 19 salgını sebebiyle akıllı telefon satış oranlarında da bir düşüş meydana geldi.

2020 yılının ilk çeyreğindeki akıllı telefon satış rakamları paylaşıldı. Buna göre 2020’nin ilk çeyreğinde akıllı telefon üreticilerinin akıllı telefon satışlarında beklenen rakama ulaşamadığı bir araştırma şirketince paylaşılan verilerle ortaya çıktı. Araştırma şirketi, satışların yüzde 20.2 oranında düştüğünü duyurdu. Düşüşünün nedeni olarak Covid 19 gösterildi.

Meydana gelen küresel salgın nedeniyle akıllı telefon üretimi de azaldı. Dolayısıyla kullanıcılar farklı seçeneklere yönelmek durumunda da kaldı.

Gartner şirketi, yılın ilk çeyreğine ait satış rakamlarına göre en fazla akıllı satan firmanın 55 milyon adet ile Samsung olduğunu da duyurdu. Samsung’u Huawei, Apple , Xiaomi ve Oppo markaları takip etti. Listede üç Çin menşeine sahip akıllı telefon markasının bulunuyor olması ayrıca dikkat çekti.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.