Telefonlarda 12 GB LPDDR5 RAM Dönemi Başlıyor

140
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Akıllı telefon kategorisi, teknolojik gelişimi en belirgin olarak ortaya koyan kategorilerden biri. Günümüzde pek çok önemli teknolojiye sahip olan akıllı telefonlar her geçen gün daha da gelişiyor.

Telefonlar için şimdi daha iyi donanımlar kendisini gösteriyor. Böylece daha hızlı, daha uzun süre şarj olmadan dayanabilen akıllı telefonlara kavuşuyoruz. Akıllı telefon sektörü şimdi de 12 GB RAM’ler ile tanışıyor. Bu RAM donanımları pek çok firma tarafından duyuruldu. Samsung, 12 GB LPDDR5 DRAM müjdelerken bu rakmların üretimine başladı. İkinci nesil 10 nm mimari yapısıyla gelen LPDDR5 yongaları, akıllı telefonları daha da hızlandıracak.

OKU:  Bir hafta boyunca telefonunu elinden düşürmeyince elleri kitlendi

5G ve yapay zeka için optimiza edilen yeni yonga, LPDDR4’e nazaran %30 oranında daha hızlı olmasıyla dikkat çekmekte. Aynı zamanda %30 oranında da güç tasarrufu sağlamakta.

Öte yandan Xiaomi Black Shark 2’de de 12 GB RAM kullanıldığı biliniyor. Yüksek RAM yüksek işlemci ve diğer donanımlarla da bir araya getirildiğinde muazzam bir performans ortaya koyuyor.

Like
Like Love Haha Wow Sad AngryBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir