Telegram Bir Yılda 100 Milyon Yeni Kullanıcı Kazandı

149

İlk olarak 2013 yılında faaliyete başlayan ve zamanla büyüyen Telegram, özellikle son bir yılda çok büyük bir ilerleme kaydetti. Geçtiğimiz yıl 300 milyon kullanıcısı bulunan Telegram’ın açıklanan yeni verilere göre artık 400 milyon kullanıcısı bulunmakta.

Popüler görüntülü konuşma uygulamalarından biri olan Telegram her geçen gün daha fazla kullanıcıya erişmekte. Gizlilik odaklı bir mesajlaşma uygulaması olan Telegram, sıklıkla yeni güncellemeler de alarak gelişiyor. Telegram cephesinden gelen açıklamada uygulamanın 400 milyondan fazla kişi tarafından kullanıldığı duyuruldu.

Telegram şu an quiz modu için eğitim özellikleri de eklemekte olup bundan sonra quiz sorusu cevaplandığında doğru cevabı anlatan bir mesaj gönderilmesi mümkün hale gelecek. Böylece testler aracılığıyla doğru bilginin yayılması mümkün olacak.

Telegram, son zamanlarda korona virüsü nedeniyle görüntülü konuşmaların artığının farkında ve bununla ilgili bazı özellikler için de çalışıyor. Bu yıl içerisinde güvenli grup görüntülü görüşme özelliğini sunmak isteyen Telegram, bu doğrultuda çalışmalar yapmakta.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.