The Sims 4 Toplam Oyuncu Sayısı 30 Milyonu Aştı

23

The Sims serisine ülkemizde de oyuncuların yoğun bir ilgi gösterildiğini biliyoruz. The Sims 4’ün bunlar arasında özel bir yeri bulunuyor. Oyuncular tarafından epey sevilen The Sims 4’ün toplam oyuncu sayısı bir kez daha güncellendi.

Yaşam simülasyonu The Sims 4 , Electronic Arts tarafından yapılan yeni duyuruya göre 30 milyon oyuncuyu aşmayı başardı. Böylece çok önemli bir başarıyı daha geride bırakmış oldu. 2020 yılının başında paylaşılan raporda oyuncu sayısı 20 milyon olarak duyurulmuştu. Bu bağlamda The Sims 4, 2020 yılının bu zamanına kadar çok yoğun bir ilgi gördü ve 10 milyon oyuncuyu yalnızca aylar içinde geçti. Böylece toplam oyuncu sayısı 30 milyonu aşmış oldu.

The Sims 4 video oyunu bundan 6 yıl önce, 2014 yılında piyasaya sürülmüştü. Uzun yıllardır devam eden satış döneminde PC, Xbox One ve PlayStation 4 üzerinde satıldı. Origin, Steam gibi popüler dijital mağazalar üzerinde yer verildi. Oyuna son dönemlerde inanılmaz bir ilgi var ve bunun birinci etkeni de korona virüsü dönemi gibi gözüküyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.